Get a site

konkretnie

PDS jest faktem i ne ma nic wspólnego z obrażaniem. Wolno ci myśleć inaczej, to wolny kraj. Z budownictwem mam do czynienia od lat i przykładów na PDS mam więcej niż ty włosów na głowie

I czuję że … oni nawet pisząc to nie widzieli pół rzeczy z tego tylko przepisali co już w Rzeszy funkcjonuje dodali szczyptę “polskiego” pieczątka i papier musi być ..

przypominam wszystkim, że te słynne niemieckie 15kWh/m2 określone zostało dla nieco łagodniejszego klimatu niż jest u nas i dla temperatury wewnątrz mieszkania 20C.
U nas wewnątrz mieszkania jako temp. mieszkalna przyjmuje się 21C.
i mamy zamiast prawdziwego wsparcia … dotację na przejedzenie w certyfikaty, podatki
itp…
kupię słomę o rolnika w kostkach jako izolację lub zkosstkuję ją na miejscu … jasną rzeczą jest że tu trzeba wiedzy jakie mają być te kostki itp… do spełnienia słoma parametrów U przegród …
nie trzeba wydziwiać z rekuperatorami itp. też jest obgadane … W 10 minut wprowadzisz wszystkie parametry swojego domu i otrzymasz zapotrzebowanie. U mnie właściwie bardzo ładnie pokryło się z profesjonalnie robionym OZC a nawet lepiej, bo wyniki rzeczywiste (już prawie koniec zimy) są bliższe wynikom z CASAnovy niż OZC robionym przez audytora z uprawnieniami.

Nastawienie jest mojej takie … nie patrzę na te cyferki czyli 15 kWh rok … to mi wystarczy…

To nie jest problem, że państwo to czy tamto, jak dla ciebie to problem to zmień państwo na inne, roztrząsamy właśnie ten przypadek konkretnej dotacji w Polsce, a nie że ktoś coś będzie dawał za darmo, a ludzie lecą jak ćmy do światła. wszystkie elementy dotacji będą kosztowały, dla mnie taka motywacja to o kant dupy potłuc, motywacja powinna wynikać ze świadomego myślenia i świadomości tego co i jak sie buduje i w czym przez lata będzie się mieszkać, a nie być skokiem na kasę, który to skok jest ewidentnym przypadkiem PDS.

About The Author

 
klimatyzacja