Get a site

ocena

Niech celuje w NF15 to o ogrzewaniu solarami może pomyśleć. A tak – będzie 15 stron wątku na których poprawi projekt do NF40, a potem mu mina zrzednie jak sie okaże że następne 130 stron trzeba mu tłumaczyć że solarami takiego sie nie da ogrzać, … no chyba że jak piszesz – 200kpln na instalację i roczny koszt na CO i CWU 150 pln. a przestaniesz mam nadzieję myśleć o mrzonkach i wspomaganiu przy NF40, nie mówiąc już o schodzeniu z parametrami. Skoro jak twierdzisz nie jesteś nowy na świecie, to po lekturze dojdziesz do wniosków jaki dom i jaka pow kolektorów musisz zaplanowac na okresy przjściowe i co zrobić z tymi solarami latem.

moje pytanie jest dla Ciebie irytujące,hmmm ale od tego jest chyba forum, żeby pytać. Jak to napisałeś “dla każdego coś miłego ” a co do południowego południa to tez mam dla ciebie odpowiedz typu najlepiej to wyjechać do ciepłych krajów i basta, koniec rozważań studenckich.
Wracając do wątku dowiedziałem się ze nie warto szukać kogoś kto przerobi projekt, bo i tak wyjdzie drożej niż przez biuro projektowe, mogę natomiast oddać ten projekt i dopłacić jakąś tam kwotę i mieć nowy z parametrami które muszę spełnić aby był NF40.
Co do ogrzewania solariami to źle napisałem, wspomaganie solarami żeby z parametrem zejść, bo piec i tak będzie, a swoja drogą to fajnie by było ogrzewać solarami w styczniu i lutym gdzie nie było praktycznie słońca  Powiem tak, jakbym miał do wyboru zejście do 10kWh/m2/rok, a spełnienie jakiegoś pojeb..go standardu NF40, to naszczałbym na pojeb…ny standard NF40 i zrobił to co pozwoli uzyskać tę dychę.

Jeśli chodzi o dopłatę, to w Twoich oczach osoba, która wzięła kredyt RnS zamiast “normalnego” ma nierówno pod sufitem, bo po co wziąć wsparcie finansowe od Państwa, skoro mogą płacić cały koszt kredytu.

Ja uważam, że chęć wprowadzenia zmiany w projekcie aby zejść do konkretnego pułapu jest bardzo dobre, choćby motywowane dofinansowaniem państwa. Problem w tym, że “państwu” nie zależy na tym, aby dom miał zapotrzebowanie takie a nie inne, tylko aby użyto materiałów o konkretnych parametrach w wyniku czego energooszczędność domu ma się nijak  do klasyfikacji NFOŚiGW.
Jakoś są w stanie zaakceptować wyniki badania szczelności domu, szkoda, że obojętny jest cert. energooszczędności choćby wydawanych tylko przez honorowane firmy.

recepta dobra, ale jak wszystko, nie dla każdego – są przeciwwskazania:

Ja na ten przykład nie znoszę schodów, więc piwnica piętro poddasze odpada na starcie, garaż w piwnicy i odśnieżanie podjazdu coby wyjechać się dało – za leniwy jestem, nie cierpię łazienek bez okna, itp i itd

About The Author

 
klimatyzacja