Get a site

policzyć

Podłoga na parterze bedzie na płycie fundamentowej Izodom 2000 czyli ocieplona od gruntu warstwą 25cm styropianu, strop teriva przy czym nie zdecydowałem jeszcze o ociepleniu pod podłogówką myslałem o 5cm ale jesli trzeba dam 10cm.
Dach 20cm wełna miedzy krokwiami i 10cm druga warstwa na stelażu.

Nie znam sie na obliczeniach zapotrzebowania ale mam mase danych w projekcie wiec jesli ktos moze pomoc to bede wdzieczny. Dane z projektu nie bede podawał bo sa przyjete dla Warszawy, instalacja co z grzejnikami ale rzeczywiscie gosc co adoptował napisał kocioł Heitz Eko 2 o mocy 25KW. Dane dot 68W/m2 jest ogólnie dla całego domu i to dane z projektu (czyli bez ocieplenia podłogi na parterze, dach w standardzie miał byc ocieplony welna 20cm a okna miały miec U=1,5.
Jesli mozecie pomoc obliczyc zapotrzebowanie na cieplo przy danych podanych przeze mnie bede wdzieczny a zatem reasumujac:
płyta fundamentowa ocieplona od gruntu 25cm styro
sciany ytong 24cm +20cmstyro (kalkulatpry przenikania wykazuja niewielka roznice we wspolczynniku U miedzy styro 15 a 20cm)
strop 20cm miedzy krokwiami i 10cm na stelazu i jętka ugóry zamknieta w kalenicy
okna min u=0,8 Na oko przy tym ociepleniu i 120m2 zapotrzebowanie na ciepło powinno być poniżej 5kW, żeby powiedzieć dokładnie trzeba by policzyć. Kocioł 24kw to masakra, ten kto to zaproponował powinien zmienić zawód. Jak się nie znasz (i nie chcesz znać ) na liczeniu ozc, możesz komuś zlecić. W Twoim rejonie jest cieplej niż w innych, więc pc powietrze-woda się lepiej sprawdzi niż w innych rejonach. Co do ogrzewania przegląd klimatyzacji w biurze elektrycznego, to cwu też trzeba grzać prądem. Pc załatwia co i cwu. Oszacuj ile wody będziesz zużywał (wanna/prysznic, ilość osób) i weź to pod uwagę przy liczeniu kosztów ogrzewania.
strop styropian 10cm teriva
powierzchnia domu po zmianach (poszerzalismy budynek do 12m) 120m2
no i oczywiscie wentylacja z rekuperatorem

Prosze tez o jakies dokladniejsze info na temat piecy elektrycznych – nie brałem tego pod uwage – czy rzeczywiscie koszty nie beda zbyt wysokie?

About The Author

 
klimatyzacja