Get a site

uczelnia

Nie ma on także nawet elementarnego pojęcia o ekonomii, jako że jego wiedza ogranicza się do znajomości niespójnych fragmentów kursu ortodoksyjnej teorii ekonomii na poziomie pierwszego roku studiów marnej wyższej uczelni oraz nie ma on nawet najmniejszego pojęcia o praktycznej stronie ekonomii. Natomiast posiada solidną wiedzę zarówno z zakresu teorii jak też i praktyki ekonomii. Mogę to stwierdzić, jako że ekonomię studiowałem zarówno na Wschodzie (warszawska SGPiS, wówczas najlepsza chyba ekonomiczna uczelnia naszym regionie) oraz na Zachodzie (The University of Melbourne – najlepszy na południowej półkuli i mieszczący się w górnej połowie pierwszej setki wszelakich światowych rankingów) oraz na podstawowe mojej długoletniej praktyki zawodowej, głównie w sektorze finansów oraz informatyki (ICT).

gdzie zajmie się tematyką ekonomiczną, ukończył studia ekonomiczne? A może politologiczne, stosunki międzynarodowe, historię ze specjalizacją w dziejach gospodarczych albo też w historii myśli ekonomicznej?
Nie, pan Stodolak ukończył jeden z tych kierunków, które ukończyła zdecydowana większość dziennikarzy dyletancko i nieudolnie objaśniających czytelnikom i widzom zawiłości współczesnej ekonomii, polityki, geopolityki, stosunków międzynarodowych. A króluje tu filologia polska, kulturoznawstwo, nauka o teatrze, geologia a nawet … zootechnika. No i bardzo częsty ostatnio fach wśród wielu naszych dziennikarzy, „speców” od tematyki ekonomicznej i geopolitycznej – filozofia…

Tak, to bardzo zastanawiające jak niektórzy – zwykle kompletni dyletanci – natychmiast rozpoznają „czlowieka, ktory ma solidna wiedze ekonomiczna” i bez mrugnięcia okiem potrafią zawyrokować, że „pan Wos ociera sie o dezinformacje.”
A ich rozumowanie jest niezwykle proste: jak ktoś pisze tak jak im się wydaje, że powinno być to ma „solidną wiedzę ekonomiczną” – albo historyczną, medyczną i wszelaką inną. Jak ktoś głosi poglądy niezgodne z ich dyletanckim wyobrażeniem o przedmiocie dyskusji to zaraz „ociera się o dezinformację”…

About The Author

 
klimatyzacja